Seo Nedir? Seo’nun Önemi

SeoSearch Engine Optimization Türkçe’si arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Türkiye’de en yaygın kullanılan arama motoru Google‘dır ve peşinden Yandex ve Bing gelir. Dünya’da ise Google, Bing ve Yandex‘e ilaveten ülkelere göre Çin’de Baidu gibi diğer arama motorları çok kullanılır. 

Arama motoru dedi, Google dedik, Seo dedik fakat Seo bunlar ne anlama geliyor tek tek anlatalım. Arama Motorlarıyla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Seo Nasıl Çalışır ve Nasıl Seo Yapılır?

Arama motorlarının botları her an Webde yayınlanmış içerikleri gezerek onları kendi veritabanına kaydeder. ve kullanıcı arama motorunda arama yaptığında o verilere göre sonuçlar sergiler. Tabi her arama motorunun kendine özel politikaları vardır. İndexlenen internet sitelerinin bu kriter ve politikalara uygun hareket etmesi gerekir, aksi halde aramalarda geriye düşebilir hatta banlanabilir.

Seo, aslında internet sitemizi arama motorunun polikalarına uygun şekilde dizayn ve kodlamaya denir. En iyi Seo organik olandır. Politikalara uymayan Seo hareketlerinden kaçınmak gerekir.

Seo’nun Önemi

Seo’nun önemi belki eksik yada yanlış tabir olabilir. Doğru soru şu: Organik Seo’nun Önemi. Bir internet sitesininin henüz adını (domain) alırken alır Seo, Hosting alarak devam eder. Seo Çalışmalarının özgünlüğü, organikliği, yoğunlu, kalitesi ve sürekliliği gibi konular sitenizin hiti direkt etkilediğinden; Yapılacak olan Seo çalışmalarına göre arama motorlarında öne çıkma o derece önem arz edecektir.


Domainin Seo’ya etkisi

Hostingin Seo’daki etkisi

Seo Fiyatları
Seo Nedir? Seo’nun Önemi